16/11 - Op welke manier neem je verplicht vrijwilligerswerk op in de statuten van je vereniging?

   

In de Vraagbaak gaan we in op vragen die wij binnenkrijgen bij SportService Zwolle. Een expert – van Sportservice Zwolle of van een andere organisatie of vereniging – beantwoordt de vraag en geeft extra toelichting. Dit keer luidt de vraag: ‘We willen de statuten van onze vereniging weer up-to-date maken. Aangezien wij het vrijwilligerswerk binnen onze vereniging verplicht stellen voor leden of ouders van leden overwegen we dit op te nemen in de statuten. Is het aan te bevelen een paragraaf over het verplichtend karakter van vrijwilligerswerk op te nemen? En zo ja, is er een voorbeeld van een dergelijke paragraaf in de statuten?’ Arthur van der Hoeff van de Nederlandse Stichting Vereniging en Recht:  

“Bij het voornemen om vrijwilligerswerk verplicht te stellen moet de grondslag hiervoor in de statuten worden opgenomen. De wet schrijft in artikel 27 lid 4 sub c van Boek 2 BW namelijk voor dat verplichtingen aan de leden of de wijze waarop die verplichtingen kunnen worden opgelegd, in de statuten worden opgenomen.”  

Verplichtend karakter

“Belangrijk is dus dat er in de statuten wordt opgenomen dat er – naast de contributieverplichting – nog andere verplichtingen aan leden kunnen worden opgelegd. Daarmee wordt het verplichtend karakter ook duidelijk naar de leden toe.”

‘Het is van belang dat je in de statuten opneemt dat er andere verplichtingen aan leden kunnen worden opgelegd’  

Voorbeeldparagraaf

“Omdat het verplicht stellen van vrijwilligerswerk nogal wat stof kan doen opwaaien in de vereniging, adviseer ik om dit door de algemene ledenvergadering te laten besluiten. Een voorbeeld van hoe dit kan worden verankerd in de statuten:  

‘De vereniging kan door een besluit van het bestuur, van de algemene vergadering of van een ander orgaan naast de contributieverplichting ook andere verplichtingen aan de leden opleggen. Hieronder is in elk geval te verstaan de verplichting om vrijwilligerswerk te verrichten, welke verplichting uitsluitend bij besluit van de algemene ledenvergadering kan worden opgelegd.’”  

Ook een vraag?

Heb je een vraag voor ons, bijvoorbeeld over evenementen, ledenwerving of andere organisatorische onderwerpen? Stel je vraag via info@sportservicezwolle en wie weet staat jouw vraag in de volgende Vraagbaak!

Meer nieuws

  • 20/09
    Zwemvangnet start het nieuwe...

    20/09 - Zwemvangnet start het nieuwe schooljaar met 250 zwemmende kinderen

    Het zwemvangnet is gestart met een recordaantal van 250 zwemmende kinderen. Door deze groei is het nodig om een extra dag met zwemlessen aan te bieden. Niet alleen de woensdag maar ook de vrijdag is...

  • 17/09
    Sportbso Sportpark de Siggels...

    17/09 - Sportbso Sportpark de Siggels feestelijk geopend

    “Het is geweldig om de kinderen ook ná school de kans te geven hun talenten te ontdekken in sporten en bewegen.” zegt directrice Marja Heerdink van IKC de IJsselhof. Dat is waar we naar streven...

  • 15/08
    Vacature Directeur / bestuurder...

    15/08 - Vacature Directeur / bestuurder SportService Zwolle

    Functie: Directeur/ bestuurder SportService Zwolle Functieomvang: 1fte We zijn op zoek naar een nieuwe directeur/bestuurder die SportService Zwolle kan door ontwikkelen. De directeur/bestuurder is het boegbeeld, het gezicht naar buiten, een ambassadeur en pleitbezorger voor...

  • 23/07
    SportService Zwolle gesloten in...

    23/07 - SportService Zwolle gesloten in zomervakantie

    SportService Zwolle is in verband met zomervakantie vanaf maandag 30 juli tot maandag 13 augustus gesloten. Ook het Zwemvangnet en het Jeugdfonds Sport zijn niet bereikbaar op deze dagen.  Dringende vragen kunt u inspreken op...

  • 27/06
    Vacature Buurtsportcoach 24-28 uur

    27/06 - Vacature Buurtsportcoach 24-28 uur

    Functie: Buurtsportcoach Aantal uur: 24-28 uur    Wat doe je als buurtsportcoach? ·     Je ontwikkelt, verzorgt en evalueert sport- en beweegaanbod passend bij de wensen en behoeften van de wijkbewoners; ·     Je signaleert knelpunten in...

  • 14/06
    Directeur SportService Zwolle maakt...

    14/06 - Directeur SportService Zwolle maakt overstap naar PEC Zwolle

    Jeroen van Leeuwen verruilt medio augustus 2018 zijn directeursfunctie bij  SportService Zwolle voor de functie van Algemeen Manager binnen het directieteam van PEC Zwolle.    Vijftien jaar SportService Zwolle Na vijftien jaren actief te zijn...

  • 23/05
    Steeds meer Zwolse kinderen...

    23/05 - Steeds meer Zwolse kinderen doen mee aan het schoolkorfbaltoernooi

    SportService Zwolle organiseert in samenwerking met de Zwolse korfbalverenigingen ZKV Oranje Zwart en CKV Sparta op woensdag 23 mei het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. 131 teams met 850 kinderen strijden voor een plek in de finale op...

  • 22/05
    Vacature Stagiaire Bewegingsagogie, MBO 4

    22/05 - Vacature Stagiaire Bewegingsagogie, MBO 4

    Functie: Student Bewegingsagoog, MBO 4Aantal uur: 14-16 uur +/- Wat doe je als student Bewegingsagoog? - Je ondersteunt en begeleid bij activiteiten voor mensen met een beperking bij de verenigingen HTC, WRZV de Boog, VV Berkum...

  • 08/05
    Vacature Stagiaire Buurtsportcoach, HBO...

    08/05 - Vacature Stagiaire Buurtsportcoach, HBO Stadshagen/Westenholte

    Functie: Stagiaire buurtsportcoach,  Stadshagen/Westenholte. Aantal uur: 24 (waarvan minimaal 12 uur in de zaal). Dagen: Woensdag, donderdag en vrijdag.   Wat doe je als stagiaire buurtsportcoach?  - Je verzorgt (zelfstandig) lessen bewegingsonderwijs op de...

  • 08/05
    Vacature Stagiaire Bewegingsonderwijs, HBO

    08/05 - Vacature Stagiaire Bewegingsonderwijs, HBO

    Functie: Stagiaire bewegingsonderwijs (IKC De Schatkamer), HBO.Aantal uur: 6 uur Dagen: Woensdagochtend (08.30 – 12.30 uur)   Wat doe je als stagiaire bewegingsonderwijs?  - Je verzorgt samen met de medestudent, lessen bewegingsonderwijs op de...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire Sport&Recreatie niveau...

    07/05 - Vacature Stagiaire Sport&Recreatie niveau 2

    Functie:        Stagiair(e) Sport & Recreatie niveau 2, MBOAantal uur:    14-16 uur per week (maximaal 10 weken)Wat doe je als stagiair(e) Sport & Recreatie niveau 2 -      Je loopt mee en verricht hand- en spandiensten...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO

    07/05 - Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO

    Functie: Stagiair(e) Buurtsportcoach, MBOAantal uur: circa 8 tot 16 uur in de week Wat doe je als stagiair(e) Buurtsportcoach? -       Je geeft bewegingsonderwijs op verschillende scholen in het primair onderwijs; -       Je geeft structurele en/of...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire Bewegingsagagoog, Stadsdeel...

    07/05 - Vacature Stagiaire Bewegingsagagoog, Stadsdeel west

    Functie: Student Bewegingsagoog, HBO/MBOAantal uur: +/- 24 uur Wat doe je als student Bewegingsagoog? -       Je ondersteunt de vakleerkracht in het onderwijs bij individuele leerlingen; -       Je maakt een plan voor deze individuele leerlingen; -      ...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire ALO, HBO...

    07/05 - Vacature Stagiaire ALO, HBO, Beweegteam Stadshagen

    Functie: Stagiaire ALO (4e jaars) Beweegteam StadshagenAantal uur: minimaal 16 uur Wat doe je als stagiaire ALO?-       Geven van lessen bewegingsonderwijs op het PO (minimaal aantal uur wat is voorgeschreven door de opleiding); -       Vervullen...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO...

    07/05 - Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO, beweegteam Stadshagen/Westenholte

    Functie:                  Stagiaire Buurtsportcoach MBO, beweegteam Stadshagen/Westenholte Aantal uur:             16 – 24 uur Dagen:                    Voorkeur donderdag  Wat doe je als buurtsportcoach? -       Je ondersteunt een (vak)leerkracht...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO...

    07/05 - Vacature Stagiaire Buurtsportcoach MBO, incl peutergym

    Functie:                  Stagiaire Buurtsportcoach MBO, beweegteam Holtenbroek/ Aalanden Aantal uur:             16 – 24 uur Dagen:                   Voorkeur op dinsdag en donderdag  Wat doe je als buurtsportcoach? -      Je ondersteunt een (vak)leerkracht bij een...

  • 07/05
    Vacature Stagiaire MBO 3e...

    07/05 - Vacature Stagiaire MBO 3e jaar Sport en Bewegingsagogie, specifieke doelgroep

    Functie: MBO Stagiaire Sport en Bewegingsagogie, specifieke doelgroep 3e jaarsAantal uur: 16-24 uur per week Wat doe je als stagiair(e) Sport- & Bewegingsagogie, specifieke doelgroepen? -       Je begeleidt een activiteit tijdens de bewegingslessen in het...

  • 07/05
    SportService Zwolle gesloten op...

    07/05 - SportService Zwolle gesloten op Hemelvaartsdag en vrijdag 11 mei

    SportService Zwolle is in verband met Hemelvaartsdag op donderdag 10 en vrijdag 11 mei gesloten. Ook voor het  Zwemvangnet en het Jeugdfonds Sport zijn niet bereikbaar op deze dagen.  Dringende vragen kunt u inspreken op...

  • 25/04
    Inschrijving geopend: Tweede editie...

    25/04 - Inschrijving geopend: Tweede editie Zwolse MudRun

    Na het succes van de eerste editie van de Hoge Laarse MudRun, gaan we dit jaar weer rennen door de modder. Onder de nieuwe naam: De Zwolse MudRun. SportService Zwolle organiseert deze uitdagende familie MudRun...

  • 15/01
    Vacature Secretaresse - Reeds...

    15/01 - Vacature Secretaresse - Reeds ingevuld

    Stichting SportService Zwolle is ‘aannemer’ van het gemeentelijke sportbeleid. Op basis van een prestatieovereenkomst met de gemeente Zwolle geeft SportService Zwolle zelfstandig uitvoering aan het gemeentelijke sportbeleid. De organisatie is uitgegroeid tot een ambitieus en...

SSZ logo

Draai je tablet

De website van SportService Zwolle werkt het beste op tablets in landcape mode. Draai je tablet om de website te activeren.